Dejstvo je, da je streha eden od najpomembnejših delov vsakega objekta. Ščiti ga namreč pred neugodnimi vremenskimi vplivi. Vsaka streha je praviloma sestavljena iz žleba in snegobrana. Skupaj pa omenjena elementa lahko bistveno bolj pripomoreta k še večji kakovosti izgradnje objekta. Tako je omogočeno tudi precej bolj udobno bivanje v njem.
Če torej želimo, da streha svojo vlogo najučinkoviteje opravlja tudi v zimskem času, je snegobran zagotovo nujno potreben. Kot že samo ime pove, pa je takšen element strehe zadolžen za to, da preprečuje zdrs snega z nje. V nasprotnem primeru lahko takšen pojav povzroči tudi precej veliko materialno škodo. V resnici si brez snegobrana ali snegolova pravzaprav sploh ne moremo predstavljati sodobne strehe.
Podobno kot strešniki mora biti tudi snegobran izdelan iz visokokakovostnih materialov
V prvi vrsti je treba na strehi poskrbeti, da so na njej primerni strešniki. Zelo pomembno vlogo nosi material, iz katerega so izdelani. Enako to velja tudi za snegobran, ki mora biti narejen iz visokokakovostnih materialov. Ti morajo biti kar najbolje odporni na neugodne vremenske vplive, kot so na primer dež, veter, sneg, korozija, UV žarki. Praviloma pa je snegobran na strehi toliko čas, kolikor traja življenjska doba strehe. To pomeni, da je lahko na njej tudi do več desetletij. Posledično pa je treba ravno zato toliko bolj previden pri izbiri materiala za snegolov.
Najpogostejši material za snegobran je zagotovo pocinkano ter nerjaveče jeklo. Prav tako priljubljena izbira je aluminij, inox pločevina ali pa baker. V zadnjem času je za snegobran vse bolj priljubljena tudi plastika. A treba je vedeti, da je ta precej manj vzdržljiva v primerjavi s preostalimi omenjenimi materiali.
Pravilno nameščanje snegobrana
Poleg same kakovosti materialov za snegobran je ne nazadnje ključnega pomena tudi to, na kakšen način je nameščen na streho. Namestitev snegolova na streho pa praviloma sledi tedaj, ko je streha že v celoti izdelana.
…